Konservēt dārzeņus ir forši, un sen jau garām laiks, kad to darīja tikai mūsu omītes. Manuprāt, katram latvietim vismaz reizi mūžā vajag iemarinēt gurķus vai izvārīt zapti. Ziemā atvērt burciņu ar augusta tomātiem vai gurķiem noteikti būs neaprakstāmi labi, tāpēc ejam uz tirgu, ņemam līdzi draugus, sapērkam dārzeņus un taisām konservēšanas ballīti.
Ceru, ka visi ēdam svaigus Latvijas tomātus vismaz trīs reizes dienā, bet, domājot par nākotni, piedāvāju četras garšīgas receptes, kā tomātus saglabāt līdz aukstajiem mēnešiem.
Atzīšos, šājā jomā neesmu nekāds eksperts, bet ļoti, ļoti gribu mācīties. Šī informācija ir apkopojums no manu draugu un radu pieredzes, kā arī dažādas literatūras avotiem. Ja tev ir kāda laba ideja vai pieredze, droši padalies!
Burku sterilizēšana
Diezgan svarīga lieta. Katrā Latvijas nostūrī to dara citādāk. Šeit pāris variantu, no kā izvēlēties:
Pirms sterilizēšanas burkas un vāciņus izmazgā ar karstu ūdeni un sodu vai trauku mazgājamo līdzekli.
1. Burkas un vāciņus var vienkārši izplaucēt ar verdošu ūdeni.
2. Var burkas izkarsēt cepeškrāsnī – liec burkas aukstā cepeškrāsnī uz režģa un ieslēdz krāsni uz 150 grādiem. Karsē 10 minūtes, tad izslēdz krāsni un paturi tās krāsnī vēl 2 minūtes. Vāciņus aplej ar verdošu ūdeni.
3. Burku vārīšana – izklāj liela katla dibenu ar dvieli, liec burkas katlā, ielej ūdeni, lai tas nosegtu burku virsmu. Liec katlu vārīties un, kad ūdens sāk burbuļot, atstāj burkas uz 15 minūtēm. Tad izslēdz plīti un uzmanīgi ar speciālām knaiblēm vai kādu citu instrumentu izņem burkas no katla.
Uz 500 ml burku būs nepieciešams:
"Nejaušā" tāpēc, ka sākumā vārīju kečupu, bet tad netīšām izdevās šis. Ļoti patīkams misēklis.
Nedaudz vairāk kā 1 L vajadzēs:
Apmēram 3 L mērces būs nepieciešams: